Nieuwe EU-richtlijn DAC7

Nieuwsbericht

Nieuwe EU-richtlijn DAC7

Wij informeren u hierbij over de recente ontwikkelingen van de belastingwetgeving binnen de Europese Unie, die mogelijk invloed hebben op de verhuur van uw onroerend goed via Center Parcs. De Europese Raad heeft een richtlijn aangenomen, bekend als DAC7, die nieuwe rapportageverplichtingen introduceert voor digitale platformen.

Wat is DAC7?

DAC7 is een wijziging van een bestaande Europese Richtlijn die online platforms verplicht om gegevens te delen met de Belastingdienst. Het doel hierbij is het verkrijgen van meer inzicht in bepaalde economische activiteiten die plaatsvinden op online platforms, om te voorkomen dat er geen belasting wordt betaald over inkomsten gegenereerd via deze platforms.

Waarom is DAC7 van toepassing op mijn verhuur via Center Parcs?

De Belastingdienst heeft aangegeven dat de website van Center Parcs Vastgoed aangemerkt wordt als een online platform. Dit is gebaseerd op het feit dat de website van Center Parcs Vastgoed bemiddelt bij de verhuur van onroerend goed. Aangezien u onroerend goed verhuurt via het Center Parcs Vastgoed platform, zijn wij als organisatie verplicht om onder andere uw huurinkomsten met de Belastingdienst te delen.

Wat betekent dit voor u?

Door deze nieuwe regels moeten we elk jaar bepaalde informatie van u verzamelen en deze doorgeven aan de Nederlandse Belastingdienst. Dit betekent niet automatisch dat u meer belasting moet betalen; de regels over hoeveel belasting u betaalt, zijn niet veranderd. Wel krijgt de Belastingdienst nu een duidelijker beeld van wat u verdient met de verhuur van uw onroerend goed. Ze kunnen deze informatie gebruiken om te controleren of u de juiste bedragen opgeeft bij uw belastingaangifte. Volgens de nieuwe regels moeten we de volgende informatie van u verzamelen:

  • Persoonlijke gegevens: zoals uw naam, adres, burgerservicenummer (BSN) of RSIN, btw-nummer, KvK-nummer en geboortedatum.
  • Financiële en administratieve gegevens: zoals de locatie van uw verhuurde eigendom en de netto-inkomsten die u ontvangt.

Wat gebeurt er als ik de gevraagde gegevens niet doorgeef?

We zijn wettelijk verplicht om deze informatie van u te verkrijgen. Indien u de gegeven niet doorgeeft heeft dit consequenties. We willen dit natuurlijk voorkomen en hopen op uw begrip en medewerking.

Hoe we uw privacy beschermen

Uw privacy is belangrijk voor ons en we gaan zorgvuldig om met uw gegevens:

  • We volgen de privacywetgeving, zoals de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG), nauwkeurig.
  • We delen alleen de informatie die echt nodig is.
  • We nemen maatregelen om uw gegevens veilig te houden en te voorkomen dat ze in verkeerde handen vallen.
  • U mag altijd weten welke informatie we van u hebben en waarom. U kunt ook vragen om correcties of verwijdering, zolang dat niet tegen de regels is.
  • De persoonlijke gegevens die in ons systeem bekend zijn worden ook beveiligd door een data-encriptie. Hierdoor is het enkel mogelijk om deze gegevens in te zien door mensen binnen onze organisatie.  

Meer informatie over DAC7

Voor meer informatie over deze regels kunt u terecht op de website van de Nederlandse Belastingdienst. Daar vindt u algemene informatie over DAC7 en specifieke informatie voor verhuurders.

Mocht u nog vragen hebben, neemt u dan contact met ons op via 010 498 98 00.

Geschreven door

CP Vastgoed
Center Parcs

Center Parcs